BLOG meble z drewna

Meble strukturyzowane - z czym je łączyć?

FORESTBEE | 2016-03-01 15:12:30

Meble strukturyzowane - z czym je łączyć?

 Strukturyzacja mebli, to proces polegający na usuwaniu z litego drewna, fragmentów charakteryzujących się mniejszym współczynnikiem gęstości. Poddane temu procesowi meble, bardzo piękne współgrają z postmodernistycznymi, minimalistycznymi pomieszczeniami o loftowym charakterze.  Ładnie komponują się z całą paletą brązów, bieli i szarości.


Idealny surowiec
Wieloetapowy i pracochłonny proces postarzania mebli wymaga od stolarza, dużego doświadczenia w zakresie obróbki drewna. Najlepsze efekty strukturyzacji pozyskuje się na litym drewnie sosnowym lub świerkowym. Przy próbie postarzenia znacznie twardszego, litego drewna dębowego, wymaga się aż trzech etapów strukturyzacji .


Efekt "Starości"

Wizualny efekt strukturyzacji można w dowolny sposób modyfikować. Manewrowanie parametrami obróbki pozwala na zwiększenie lub zmniejszenie efektu postarzania mebli. Zwiększenie liczby obrotów głowicy z drutem stalowym, zmniejszenie posuwu materiału oraz zwiększenie docisku powodują głębsze wybranie drewna wczesnego a co za tym idzie,  zwiększają efekt "starości". Odwrotnie jeśli chcemy przeprowadzić delikatną strukturyzację zmniejszamy docisk, prędkość obrotową głowicy stalowej oraz posuw materiału.

 
Z czym łączyć meble ustrukturyzowane?

Rustykalne meble poddane procesowi strukturyzacji, zyskują status niezwykłego, jedynego w swoim rodzaju arcydzieła, w którym każdy sęk lub wgłębienie stanowi niepowtarzalną, i jedyną w swoim rodzaju strukturę, której próżno szukać w każdej innej desce. Rustykalne meble to prawdziwe rarytasy  dla miłośników  wnętrz inspirowanych wystrojem XIX wiecznych prostych chat wiejskich. Stosunkowo proste formy rustykalnych pomieszczeń, wzbogacają przepiękne elementy dekoracyjnej sztuki stolarskiej, zawartej w ustrukturyzowanych  drewnianych meblach..


Meble, które nie znoszą konkurencji
Ustrukturyzowane meble z litego drewna, zawsze uwielbiają grać pierwsze skrzypce. Bardzo piękne współgrają z postmodernistycznymi, minimalistycznymi pomieszczeniami o loftowym charakterze.  Ładnie komponują się z całą paletą brązów, bieli i szarości.


Sztuka aranżacji
Decydując się na bardzo wyraziste, meble ustrukturyzowane, warto zachować umiar. Bogata faktura mebli, sprawdzi się zarówno w małych jak i przestronnych pomieszczeniach. Mistrzostwo kunsztu polega jednak na tym, aby uważać na sposób komponowania barw oraz stylów.  Bardzo ciekawy efekt uzyskamy poprzez wybranie jednego, charakterystycznego produktu,, wyeksponowanego na tle jednolitych, tworzących spójną całość mebli. Strukturyzowane meble, bardzo ładnie komponują się z naturalnym odcieniem drewna, bielą oraz wszelkimi odcieniami szarości.


 Poszukujesz dodatkowych informacji?

Zapytaj nas: + 48 534-474-555 

Pozdrawiamy, 

Meble Stec


  


 


   


strona 1 z 1

FORESTBEE
Sklep internetowy: www.meble-z-drewna.pl

Copyright blog.meble-z-drewna.pl